ثبت شرکت,amirisabt.com

ثبت شرکت,amirisabt.com

ثبت شرکت,amirisabt.com

ثبت شرکت,amirisabt.com

ثبت شرکت,amirisabt.com

ثبت شرکت,amirisabt.com

ثبت شرکت,amirisabt.com

ثبت شرکت,amirisabt.com

ثبت شرکت,amirisabt.com

ثبت شرکت,amirisabt.com

 

اخبار اخیر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

راه اندازی آتلیه 

برای راه اندازی  آتلیه عکاسی شما حداقل به یک مکان ۱۰۰متری نیاز دارید که ۳۰متر آن مخصوص دفتر است و مابقی برای آتلیه. البته دفتر به دو قسمت تقسیم می‌شود؛ یکی مختص کارمندانی است که با فتوشاپ، میکس و مونتاژ سروکار دارند و قسمتی هم مخصوص مدیریت و حضور مشتریان. گفتنی است رهن این مکان در اطراف تهران بین ۴۰ تا ۵۰میلیون تومان و داخل تهران بین ۱۰۰ تا ۲۰۰میلیون تومان هزینه خواهد داشت. اگر از میز و صندلی و غیره فاکتور بگیریم، نورپردازی جذاب و هنری از الزامی‌ترین جلوه‌هایی است که برای فضای دفتر باید به آن توجه کرد. شما می‌توانید برای طراحی آن از یک دیزاینر کمک بگیرید. در این صورت باید برای طراحی ۲ تا ۵میلیون تومان و اجرای آن ۱۰ تا ۲۰میلیون تومان پول پرداخت کنید.

@sabtsherkatamiri

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

اقامتگاههای بوم گردی 

 

  طرح بر اساس ضوابط تعریف شده این اقامتگاه ها به سه درجه تقسیم شده است. محمد علی فیاضی دبیر کمیته ملی طبیعت گردی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی دریک آنلاین عنوان نمود، اقامتگاه هایی که تجهیزات و خدماتی بیش از حد ضوابط لازم را برای درجه بندی مصوب ارایه کنند و یا برای توسعه پایدار گردشگری اقدامات شاخصی انجام دهند طبقه ممتاز تعیین می شوند. وی اضافه کرد: در مشخصات این اقامتگاه ها ضمن تعیین ظرفیت واحدهای اقامتی برای هر یک از درجه ها اعلام شده است که در تمام اقامتگاه های بوم گردی باید طرح های مشخصی درباره مدیریت و بازیافت پسماندها و استفاده بهینه از پسابها به اجرا درآید.

@sabtsherkatamiri

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

پرورش کبک

پرورش کبک در ایران قدمت چندانی ندارد. عادت‌کردن ذایقه مردم به مصرف گوشت‌مرغ و نهایتا اردک در مناطق شمالی کشور، باعث شده هنوز هم این رشته چندان با رونق در اقتصاد کشور پا نگیرد.  گوشت‌ کبک‌جوان، نرم و به‌سرعت پخته می‌شود. بر خلاف قرقاول که باید پس از کشتن چند روز با پر در داخل یخچال نگهداری شود، کبک با فاصله کوتاهی بعد از ذبح، قابل‌خوردن است. گوشت کبک گرم و خشک و زود هضم است.

  گوشت کبک از لذیذترین گوشت‌هاست. طعم مطبوع انواع گوشت، عمدتا به‌دلیل وجود ماده‌ای است بنام گلیکوژن که در سلول‌های ماهیچه‌ای وجود دارد. هر قدر ماهیچه در طول حیات خود فعال‌تر باشد گوشت آن نیز لذیزتر است. مانند ران مرغ، دم ماهی، ران حیوانات شکاری و گوسفند و همچنین سینه پرندگان وحشی. کبک هم به دلیل جنب‌وجوش بالا از این ویژگی بهره‌مند است. ماهیچه سینه که بزرگ‌ترین ماهیچه پرندگان است در پرندگانی چون مرغ و خروس و اردک و غاز که امکان پرواز ندارند دارای بافتی خشبی و خشک و طعمی نه‌چندان لذیذ است، درحالی‌که در مورد کبک به‌دلیل جنب‌‌وجوش و پروازهای متناوبی که انجام می‌دهد گوشت سینه پرنده علاوه بر اینکه حجم قابل‌توجهی از کل‌لاشه (یک‌سوم لاشه) را تشکیل می‌دهد دارای طعمی بسیار خوش و لذیذ است. همچنین بافت‌های مفصل این پرنده به‌دلیل وجود سلول‌های پیچیده پیوندی در اثر پختن یا بریان‌شدن به‌هیچ‌وجه متلاشی نمی‌شود و پرنده پس از طبخ نیز ترکیب خود را حفظ کرده و در پذیرایی‌ها، زیبایی و آرایش فراوانی به سفره می‌دهد.

 بر اساس ضوابط نظام دامپروری کشور در ابتدا باید از سازمان جهاد کشاورزی استان (سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان) مربوطه پروانه تاسیس گرفت؛ بنابراین بهتر است قبل از تهیه زمین برای ایجاد مزرعه پرورش کبک به واحد صدور پروانه سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان مراجعه و با کارشناسان مذاکره کرده تا با درنظرگرفتن ضوابط نظام دامپروری کشور، اقدامات لازم انجام شود. بعد از دریافت موافقت اصولی باید با ادارات دامپزشکی، محیط‌زیست، میراث فرهنگی، امور اراضی درباره بلامانع‌بودن ایجاد واحد پرورشی کبک، هماهنگی‌های لازم انجام شود.

@sabtsherkatamiri

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

طرح تولید ژله

ژلاتين يك محصول پروتئيني است كه از منابع مختلف از كلاژنها و مواد پروتئيني دامي نظير استخوان و بافت هاي هم بند دامها ، پوست خوك ، گوشت ماهيان  غير خوراكي ، پوست ماهي و ساير منابع پروتئيني قابل تهيه مي باشد ولي از آنجا كه منابعي مانند گوشت ماهي و دام بطور مستقيم مورد مصرف خوراكي دارد و گرانقيمت مي باشد معمولا ژلاتين را از ضايعات پوست و گوشت و استخوان و يا منابع پروتئيني غير خوراكي تهيه مي نمايند که اغلب بصورت پودرو گرانول توليد مي گردد.@sabtsherkatamiri

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

دمنوش های گیاهی

دمنوش های گیاهی

بحث فرآوری و بسته‌بندی بهداشتی که در چند دهه اخیر مورد توجه عموم قرار گرفته یکی از ملزومات گیاهان دارویی و دمنوش‌ها هم شده است. درخصوص چای، به دلیل مصرف بالا و توجه عموم مردم به این نوشیدنی جریان متفاوت است و در حال حاضر انواع چای‌های طعم‌دار و بدون طعم بر پایه چای سیاه در بازار به اشکال مختلف بسته‌بندی و فرآوری می‌شوند؛ اتفاقی که نیاز است بازار دمنوش‌ها را هم در برگرفته و یک تولید بهداشتی با بسته‌بندی مطمئن داشته باشد. در گزارش امروز قصد داریم شرایط ورود به بازار بسته‌بندی و فرآوری گیاهان دارویی را بررسی کنیم و همچنین میزان سرمایه‌های مورد نیاز برای این کار را از نظر بگذرانیم. میزان تولید سالانه تعیین می‌کند که شما چقدر سرمایه اولیه نیاز دارید، برای تولید حداقل 30تن محصول نهایی در یک سال ارقام زیر در نظر گرفته می‌شوند. اول از هرچیزی باید زمین مورد نیاز خود را تهیه کنید که این زمین نیاز دارد تا بخش‌هایی چون انبار مواد اولیه، آزمایشگاه، سالن تولید و سالن دپو محصول را داشته باشد، برای راه‌اندازی این مجموعه حداقل فضایی 300 متری در کمینه متراژ نیاز است.

مرحله بعدی مربوط به خرید ماشین‌آلات این کار است که خوشبختانه تمام ماشین‌آلات مورد نیاز این کار در کشور تولید می‌شود و هزینه بالایی هم ندارد. اصلی‌ترین ماشین‌ها شامل دستگاه سورتینگ، دستگاه خشک‌کن، دستگاه آسیاب‌کن و در نهایت دستگاه‌های مربوط به بسته‌بندی است و چون گیاهان خشک هستند و طعم و بوی را به دستگاه‌ها منتقل نمی‌کنند می‌توان از یک خط تولید برای چند نوع گیاه بهره گرفت. برای خرید این تجهیزات در حدود 200میلیون تومان سرمایه نیاز خواهید داشت. در شروع کار هم حدود 50میلیون تومان برای خرید مواد اولیه نیاز دارید. همچنین در این مجموعه پنج نفر کارگر ساده، یک گیاه‌شناس، یک تکنسین ماشین‌آلات، یک مدیر و یک راننده نیاز خواهید داشت. مجوزهای لازم برای فعالیت هم از سوی وزارت بهداشت و همچنین سازمان صنعت و معدن صادر می‌شوند. @sabtsherkatamiri