ثبت شرکت,amirisabt.com

ثبت شرکت,amirisabt.com

ثبت شرکت,amirisabt.com

اخذ کارت بازرگانی

ثبت شرکت,amirisabt.com

ثبت شرکت,amirisabt.com

ثبت شرکت,amirisabt.com

ثبت شرکت,amirisabt.com

ثبت شرکت,amirisabt.com

ثبت شرکت,amirisabt.com

ثبت شرکت,amirisabt.com

 

ویژگی های شرکت سهامی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تشریح کامل ویژگی های شرکت سهامی

اون دسته از ویژگی هایی که شرکت سهامی رو از موسسات تک مالکی و تضامنی متمایز میکنه در این پست قرار هستش که با هم بررسی کنیم.
۱- شخصیت حقوقی مستقل
۲- مسئولیت محدود سهامداران
۳-  تفکیک مدیریت از مالکیت
۴- سهولت جمع آوری سرمایه
۵- سهولت نقل و انتقال سهام
۶- تداوم فعالیت

 

شخصیت حقوقی مستقل:
شرکت سهامی برخلاف موسسات تک مالکی و شرکت های تضامنی، یک شخصیت حقوقی مستقل از صاحبان سهام خودش رو داره و برای همین میتونه که مثل یک شخصیت حقوقی دارایی خریداری کنه و برای ادامه فعالیت خودش بدهی قبول کنه. به همین دلیل هر اقدام شخصی توسط صاحبان سهام هیچ نوع تعهدی برای شرکت سهامی به وجود نمیاره.

 

سهولت نقل و انتقال سهام:
برخلاف شرکت های تضامنی که انتقال سهم الشرکه داخل این نوع شرکت ها باید با رضایت تمامی شرکا باشد، در شرکت های سهامی نقل و انتقال سهام به راحتی انجام میشود و هر شخص به راحتی میتواند سهام خود را به شخص دیگری واگذار کند بدون اینکه تاثیری رو فعالیت شرکت و وضعیت مالی شرکت داشته باشد.

 

مسئولیت محدود سهامداران:
با توجه به اینکه شرکت سهامی یک شخصیت حقوقی مجزا از مالکان خودش داره، مسئولیت هر کدوم از سهامداران در قبال بدهی های شرکت محدود یه مبلغ اسمی سهام هر شخص هستش و هنگام ورشکستگی شرکت، اون اشخاصی که از شرکت طلب دارن قانونا نمیتونن  هیچ ادعایی نسبت به دارایی های سهامداران داشته باشن

 

تداوم فعالیت:
داخل شرکت های سهامی با نقل و انتقال سهام و انتقال مالکیت و حتی با فوت و یا ورشکستگی یک یا تعدادی از سهامداران شرکت سهامی از بین نمیرود و به فعالیت خود ادامه میدهد
در صورتی که در شرکت های تضامنی با فوت یا ورشکستگی یکی از شرکا به احتمال زیاد شرکت منحل میشود.

 

سهولت جمع آوری سرمایه:
در شرکت های سهامی سرمایه کوچک افراد روی همدیگر جمع میشوند و سرمایه بزرگی را تشکیل میدهند که برای فعالیت های بزرگ تجاری قابل استفاده میشود.
هر کدام از این افراد به تنهایی قادر به انجام فعالیت بزرگ تجاری  با توجه به سرمایه کوچکی دارند نیستند.

 

 

نوشتن دیدگاه

از این که برای مطلبی از ثبت امیری نظری دارید و آن را ارسال می کنید,خوشحالیم.نظر شما پس از تایید منتشر می شود.و اگر سوالی در نظرات طرح کنید پاسخ شما سریع درج می شود.ارسال نظر بدون نیاز به ایمیل است.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید